jakie szkolenia oferuja urzedy pracy

jakie szkolenia oferuja urzedy pracy

Sztuka aktywnego słuchania

Mówiąc w miejscach publicznych to jedno. Przemawiając do kolegi, przyjaciela lub małżonka jest inny. Intencją komunikatu jest przekazać wiadomość i należy rozumieć przez publiczność, czy to publiczność z jednego, pięciu, dziesiątki lub setki.

Każdy wymaga innego kontekstu, a każda sytuacja wymaga różne stopnie słuchania.balony do modelowania – kup u nas

W przypadku komunikacji jeden-na-jednego, lub kilku na jednego komunikacji, sztuka słuchania jest druga strona mówi.

Ale jest to bardzo ważny element układanki komunikacyjnej. Książki zostały napisane na temat aktywnego słuchania.

Ze względu na jej destylacji do kilku głównych elementów:

*kontakt wzrokowy*

* Język ciała *

* cisza *

* Minimalny słowne zachęcające *

Kontakt z oczami: W przypadku wykonywania i utrzymywać kontakt wzrokowy, osoba mówi do ciebie widzę, że jesteś uprzejmy. Podczas kontaktu wzrokowego komunikować się, że jesteś zainteresowany ich przesłania.

Język ciała: jeśli siedzi, pochylić się do przodu; pokazać zaangażowanie i życzliwością ze swoim ciałem, jak również. Nie należy pochylać lub wiercić. Niech twoje ciało wciąż jeszcze pozostają w pogotowiu.

Silences: Jedną z najtrudniejszych rzeczy na temat komunikowania się jest utrzymać język za zębami! Więc pozwalając chwile ciszy, daje osoby mówiącej szansę kontynuować bez konieczności obalenia coś można wstawić do ciszy. Aktywne słuchanie wymaga, aby w pełni objąć wszystko, co mówi druga osoba, trawiąc go, a następnie reagować.

Minimalna słowna zachęta: Nie zakładaj, że wiesz, co będzie dalej i spróbować dokończyć zdania. Przez milczy i czeka na drugą osobę, aby zakończyć przed utworzeniem odpowiedź jesteś pozwalającą lepsza komunikacja wydarzy.

Mówienia Stick jest jedną z metod fizycznego umożliwiając komunikowanie się bez przerwy. Historia opowiedziana jest, że w rodzimej kultury amerykańskiej starsi zbierają się w kręgu, aby omówić problem.
Artykuł napisany przez: http://www.wypadanie-wlosow.info.pl